Raamatukogus saab imetleda põnevat käsitöönäitust

Veebruari alguses valmisid 6. klasside tüdrukute näputööna mitmesugused huvitavad käsitööesemed, mis on nüüd kogu koolirahvale vaatamiseks raamatukokku välja pandud. Iga töö juures on ka lühem või pikem jutt sellest, miks autor just niisuguse eseme valmis heegeldas.

Pilku köidavad toredad linikud, vaibad, rõõmsailmeline tõru, pisike kuuseehe ning mitmesugused armsad kaisuloomad, näiteks nunnu ahv, väike armas Momi, õrn ja hell mõmmi, deemonkaru Koer ja mitmed teised karukesed, paar vahvat kaheksajalga, imearmas poni Summer ning kõigele krooniks troonib uhkel kott-toolil öökull Uwu.

„Öökull Uwu sai valmistatud enda jaoks. Valisin just selle õpetuse, sest tahtsin ennast proovile panna. Mind võlusid tema juures ilusad mustrid,“ on kirjutanud tutvustuslehele öökulli autor Melissa Lokk, kes on näitusele pannud ka poni Summeri.

„Kuuendate klasside tüdrukud on hästi fantaasiarikkad ja andekad. Ise nad valisid välja, mida soovivad heegeldada, ja valminud tööd on väga kaunid,“ kiitis käsitööõpetaja Lilia Murs oma õpilasi.

Külliki Kask

Foto Lilia Murs