Meediaprojekt õpetas suhtlemist ning avardas silmaringi

Koolivaheaja eelsel nädalal viibisid kaksteist Luunja Keskkooli õpilast, direktor Toomas Liivamägi ning inglise keele õpetaja Siret Soe Soomes Toholampi koolis, kus toimus kolme kooli projekti „Meedia ühendab ja lahutab“ teine kohtumine. Mainitud projekt sai alguse oktoobris Jurmala Pumpuri koolis Lätis ning lõpeb aprillis Luunja Keskkoolis.
Esmaspäeval, 18. veebruaril sõitsime Helsingisse, sealt sihtpunkti jõudmiseks kulus ligi 6 tundi bussisõitu. Selle ajaga tutvusime juba samas bussis sõitvate lätlastega ja imetlesime Soome loodust. Kuigi uni kippus pika sõiduga peale tungima, siiski oli seltskond energiline ja aitas vahelduva eduga kõiki ärkvel hoida.
Toholampi koolis õppisime meediaprojekti käigus seda, kuidas eristada libauudiseid tõelistest uudistest, et teada, missugust informatsiooni tõsiselt võtta, ning seda, kuidas teha lühifilmi greenscreeni taustal, rakendades erinevaid meetodeid illusioonilise pildi loomiseks.
Projektis keskendusime omavahelisele ingliskeelsele suhtlemisele. Nimelt avaldasime oma arvamust uudiste kohta, tegime lühivideoid ja pilte, avardasime silmaringi, vahetasime muljeid, ja mis kõige tähtsam, saime erinevast rahvusest õpilastega tuttavaks ja selle käigus tugevdasime enesekindlust ning inglise keele oskust.
Nendel viiel lühikesel ja tegevusrohkel päeval nappis küll vaba aega, kuid sellest hoolimata oli soomlaste ja lätlastega tore koos aega veeta ja üksteist tundma õppida. Kohtumise lõpus vahetasime kontakte, et vahepeal üksteisega ühendust hoida. Aprillikuus kohtuvad projektis osalevad kolme kooli õpilased juba Luunja Keskkoolis.

Egle Oolberg, 10. klassi õpilane
Foto: Toomas Liivamägi