Küünlaümbriste ja patareide jaht peetud

Eestis on palju omanäolisi koole. Nii kõrvaltvaatajatena kui koolis olijatena tekib meil ikka küsimus, mille poolest see kool teistest erineb, kuidas ta oma õpilasi maailmakodanikeks kujundab. Väikesed tegevused loovad terviku, mis meid mõjutavad ja uutele tegevustele suunavad.

Juba mitmeid aastaid on Luunja Keskkool osa võtnud üle-eestilisest küünlaümbriste ja patareide kogumise jahist ning iga uue õppeaasta alguses küsivad pered: „ Millal me sel aastal koguma hakkame?“ Varasem tegevus ja teadmine tehtava vajalikkusest on saanud aasta loomulikuks osaks. Just sel põhjusel oli jahmatus suur, kui tuli ilmsiks, et üle-eestilist kampaaniat enam ei toimu. Meie koolile see ei sobinud, sest õpetades õpilastele loodushoidu ja aktiivseks kodanikuks olemist, on tegevuslik pool ainuvõimalik.

Niisiis kujundasid 6. a klassi õpilased kogumiskampaaniaks plakatid. Väljavalituks osutus pilkupüüdva disaini ja tähendusliku sõnumiga plakat, milles Kärt Kiiver ja Melissa Lokk avasid LKK loodussõbraliku kampaania lapseliku kergusega – Lihtsalt Kogu Kokku!

Detsembrist märtsini toodi klassijuhatajatele küünlaümbris küünlaümbrise ja patarei patarei järel. Kolme kuuga kogunes 36 920 küünlaümbrist ja 15 027 patareid. Sel aastal võtsid kogumisest osa 9 algklassi – jah, tõesti, seda tegid väiksed lapsed vanuses 7 – 11 aastat.

Selleks, et vanemad õpilased saaksid väikeste tegudest eeskuju võtta, kallasime patareid ja küünlaümbrised kooli fuajeesse kahte hunnikusse. Koolipere oli üllatunud! Loodetavasti puudutas see nägijaid nii, et järgmisel õppeaastal on osavõtjaid rohkem.

Eriliselt märkimisväärne on see, et kõige rohkem ümbrised kogus just esimene klass. Nende tegevuse tulemusena on loodus puhtam 16 203 ümbrise võrra, mis nüüd Kuusakoskis oma uut elu ootavad.

Mis saab edasi? Ootame uut kooliaastat, öeldes kooliperele: „Lihtsalt Kogu Kokku!“

Autor ja foto Aule Sepp

2. a klassi klassijuhataja