Õppereis andis mitmesuguseid erinevaid teadmisi

Maikuu esimese nädala lõpus tutvusid 5.c klassi õpilased ja üks 5.a õpilane Ida-Virumaa vaatamisväärsustega. Kuigi ilm reisiseltskonda ei soosinud, said kõik paigad külastatud. Esmalt käidi Kuremäe kloostris, mis on Eestis ainuke tegutsev vene-õigeusu nunnaklooster, ning kosutati end ka püha allika tervendava veega. Tibutava vihma ja külma ilma tõttu allika juures asuvasse kümblusmajja kümblema siiski ei mindud.

Järgmisena imetleti Kukruse tuhamäelt paistvat kaunist vaadet, seejärel sõideti Sillamäele, kus mindi mööda Mere puiesteed mere äärde ning pärast tehti pilte kaunitel lõunamaise stiiliga treppidel. Õpilased said ka teada, et Sillamäe oli okupatsiooniaastatel üks salajastest ja täiesti suletud aatomilinnadest, kus toodeti aatompommi ehitamiseks vajalikku uraani.

Samal päeval käidi veel Narva kindluses, pärast tutvuti omal käel Narva toidu- ja kaubanduskohtadega, seejärel sõideti Narva jõe ääres asuvasse Vasknarva tänavakülasse, kus jõe vastaskaldal Venemaal asub Skamja küla ning otse jõe kaldal lehvib ääretult suur vene lipp.

Ööbiti Kuru puhkemajades. Seal said õpilased enda käsutusse kaks maja koos puhkeruumide ja köökidega, kus valmistati ise endale õhtueine. Kuigi vahelduva eduga valas vihma, said lapsed siiski ka õues batuudil hüpata ja mitmesuguseid (palli)mänge mängida. Väga oluline oli muidugi see, et õpilased said üksteisega lähemalt tuttavaks just reisiolukorras, kus teistega arvestamine kõige paremini esile tuli.

Kuna teise reisipäeva hommikul sadas Peipsi ääres vahelduva eduga nii lund, lörtsi kui ka vihma, jäi Rannapungerjal Peipsi imetlemata, aga Mustvees, mida kohalikud nimetavad Peipsi pealinnaks, sai igaüks veel jalgu sirutada ja linnakesega omal käel tutvuda. Lõunaks jõudis väsinud reisiseltskond taas oma koju.

Külliki Kask, 5.c klassijuhataja ning õppereisi giid

Foto: Laivi Pilt, abiõpetaja