Eurovisiooni-teemalised etteasted olid väga kaasahaaravad

Reede pärastlõunal, 17. mail korraldas Luunja Keskkooli õpilasesindus Eurovisiooni-teemalise Playback’i, millest võtsid osa viienda kuni üheksanda klassi õpilased. Valitud laulud olid väga eriilmelised. 5. a klassi esituses nägid pealtvaatajad hulluvaid vene vanainimesi, kes hüplesid rõõmsalt Venemaa eurolaulu „Party for everybody“ saatel. Võimsa, rütmika ja suurejoonelise etteastega rõõmustasid vaatajaid 6. b klassi õpilased, kes esitasid Belgia eurolaulu „Rhythm Inside“. Kolmandana sai laval näha 7. a klassi õpilasi, kes esitasid itaaliakeelse laulu „Occitentalis karma“. Esitus sarnanes tõelisel Eurovisioonil esitatuga ning solist liikus laval nagu Francesco Gabbani.

Järgmisena kõlas rokilise taustaga Norra laul „In My Dreams“, mida esitasid edukalt 7. b klassi õpilased. Riietus ja rekvisiidid olid uhked ja andsid laulu sisu ja meeleolu äärmiselt hästi vaatajatele edasi. Viimaseks etteasteks tulid lavale õpilased 9. klassist. Nemad esitasid Eesti eurolaulu „Rockerfeller Street“, mis oli nii kaasahaarav, et suutis ka vaatajaid tantsima kutsuda.

Hääletamisel kaasati õpilasi ja iga klass sai anda oma hääle kolmele lemmikule. Žürii luges õpilaste poolt antud punktid kokku ning tegi teatavaks esikolmiku. Võit kuulus Eestile ehk 9. klassi õpilastele, teise koha sai Norra ehk 7. b klass ning kolmanda koha Belgia ehk 6. b klassi õpilased.

Egle Oolberg, õpilasesinduse liige

Foto: Helen Saar