Projekt Toetame Saaremaad

Suured teod sünnivad väikestest mõtetest. Seda on tõestanud meie emakeeleõpetaja Marika Loderaud.

Sattudes aprilli alguses vaatama ETV´s saadet “Aitame Saaremaad”, mis rääkis koroonaviiruse puhangu tõttu lukkuläinud Saaremaast, tuli ta mõttele teha samuti midagi saare heaks. Suheldes Saaremaa Toidufestivali korraldajatega muutus idee selgemaks ja nii sai sellest koolitöö, mis on õpilastele andnud võimaluse lasta oma loovusel lennata.

Kodutöö ülesandeks oli teha mingi Saaremaa toote reklaam (kas videona, paberkandjal, luuletusena, lauluna vms) või teha näiteks doomino Saaremaa toodangu piltidega või Twister mäng jne.
Peamine üleskutse õpilastele oli: laske fantaasial lennata! Saaremaa ja saarlaste toodanguga tutvumisel olid abiks erinevad Saaremaa toodangu ja tootjate veebisaidid.

Kui kodutöö tähtaeg lähenes hakkasid õpetajani jõudma väga erinevad tööd: luuletused, toodete reklaamplakatid ja -videod, T-särgi kujundused, lauamängud jne. Õpetaja Marikal jäi üle vaid rõõmuga tõdeda, et Luunja Keskkoolis õpivad väga andekad õpilased!

Igapäevaselt avaldatakse ühe õpilase töö Saaremaa Toidufestivali kodulehel ning Saaremaa Toidufestivali ja Saaremaa Turismi sotsiaalmeedia kanalites.

Õpilastele antud koduülesandest välja kasvanud kampaania on ületanud Eesti piirid ja jõudnud välja teisele poole maakera. Austraalias sündinud ja elav Eesti juurtega kunstnik lubab eksponeerida oma Saaremaal maalitud teoseid. Austraaliast pärit Comedy Estonia üks asutajatest Louis Zezeran tegi õpetaja Marikaga inglisekeelse intervjuu, mis on samuti üleval Saaremaa Toidufestivali FB lehel

Eesti ajakirjanduses ilmus Tartu Postimehes 04.05.2020 artikkel “Luunja kooli õpilased aitavad Saaremaad lukust lahti keerata”

Maailma muutmiseks ei pea tingimata olema kuulus artist või poliitik või valitsuse liige. Aidata saab ka läbi loomingu või emotsiooni – ka iga õpilase mõttetöö võib olla heategevus.

Kampaania jätkub ja kui kellelgi tekib soov omalt poolt panustada siis kirjutage julgelt marika.loderaud@luunja.edu.ee!

Pole olemas võimatuid unistusi, on vaid piiratud ettekujutus võimalikkusest…