Kauni käekirja konkurss 2022

14. märtsil tähistatakse emakeelepäeva. Sel päeval keskendume enam oma keelele, selle kirjutamisele ja kõnelemisele.

Emakeelepäeva raames korraldas Luunja Keskkool maakondliku kauni käekirja konkursi, millel osalesid erinevate Tartu maakonna koolide algklassiõpilased.

Konkursi komisjoni kuulusid Luunja Keskkooli õpetajad, kes valisid 110 töö seast välja 12 parimat.

Meil on suur au tunnustada iga klassinumbri kolme parimat õpilast:

1. klass: Mona Möldri Tabivere Põhikoolist (juhendaja Airi Kahr), Leonora Ragun Luunja Keskkoolist (juhendaja Aule Sepp) ning Krister Nurk Elva Gümnaasiumist (juhendaja Anneli Puusaag);

2. klass: Adele Kolberg Nõo Põhikoolist (juhendaja Anne Jürimäe), Ave-Marleen Pärn Palupera Põhikoolist (juhendaja Relika Kalbus) ning Marius Arula Ülenurme Gümnaasiumist (juhendaja Karin Pärli);

3. klass: Emma Klais Luunja Keskkoolist (juhendaja Ülle Hint-Märtson), Minna Paula Mirtel Mägiste Lähte Gümnaasiumist (juhendaja Birgit Hango) ning Maria Vaher Elva Gümnaasiumist (juhendaja Margit Rego)

4. klass: Elvina Shornikova Ülenurme Gümnaasiumist (juhendaja Kalli Ird) ning Marietta Verst ja Mona Prits Luunja Keskkoolist (juhendajad Eliise Kass ja Ly Rootslane).

Täname kõiki konkursil osavõtjaid ja nende juhendajaid. Olete suurepärased kirjutajad!

Veidi ka konkursi korraldamise telgitagustest.

Kauni käekirja konkursi ettevalmistus algas varakult ja sellesse olid kaasatud lisaksklassiõpetajatele ka Luunja Keskkooli 5. klasside õpilased. Nimelt tuli õpetaja Aule Sepal suurepärane idee lasta koostada käekirja konkursi tekstid õpilastel loodusõpetuse tunni raames.

Nii said õpilased ülesandeks uurida rohkem aasta 2022 looma, linnu, kala ja puu kohta ning kirjutada neist väike jutuke. Parimad jutukesed pruunkaru, metskurvitsa, ahvena ja hariliku pihlaka kohta valiti välja tekstidena, mida kauni käekirja konkursil osalejad emakeelepäeva puhul ümber kirjutasid.